Smiltsērkšķu un banānu smūtijs veselīgām brokastīm
- Augu piens (mandeļu, kaņepju, u.c.) 100 ml
- Banāns 1 gab.
- Aprikozes 3 gab.
- PROSVEGO smiltsērkšķu rullīši 2 gab.
- Citrona sula 1 ēdamkarote
Pagatavošana
Visas sastāvdaļas saliek blenderī, pievieno augo pienu un citrona sulu, visu kārtīgi sablenderē līdz vienmērīgai masai. Lej glāze un baudi kopā ar PROSVEGO batoniņu Labsajūtai.
Indijas riekstu proteīna "braunijs" (recepte) un PROSVEGO Indijas riekstu saldējums
- Izmērcēti Indijas rieksti 200 gr.
- Kakao sviests 25 gr.
- Karoba pulveris 25 gr. (vai vegānā šokolāde 50 gr.)
- Kokosriekstu eļļa 35 gr.
- Bezglutēna milti (rīsu, griķu, prosas, u.c.) 50 gr.
- Agaves sīrups 90 gr.
- Kanēlis 1/2 t.k.
- Cepamais pulveris 1/2 t.k.
- Soda 1/2 t.k. + skāba sula 1 ēd.k.
- ūdens pēc vajadzības
Gatavošana
Izkausē kokosa eļļu un kokosa sviestu (vai šokolādi), pievieno karoba pulveri, agaves sīrupu, izmērcētos Indijas riekstus, kanēli. Visas sastāvdaļas sajauc kopā, tad pievieno miltus. Atsevišķā traukā sajauc cepamo pulveri, sodu un skābu sulu. Pievieno masai ūdeni.
Uzsilda krāsni līdz 180° C un cep 30 minūtes.
Baudi šo brīnišķīgo "brauniju" kopā ar PROSVEGO Indijas riekstu krēmīgo saldējumu.
Dārzeņu krekeri - maize atslodzes dienām un veselīgajām maltītēm
Daži uztura zinātnes speciālisti uzskata, ka jebkura maize mūsu organismam ir nevēlams, pat kaitīgs produkts. Viņu argumenti - maize cepta stipri paaugstinātā temperatūrā, tāpēc tajā vairs nav dzīvinošo fermentu, kas nodrošina pašsagremošanas mehānismu , tajā ir mainījusies olbaltumvielu struktūra, kuras tāpēc kļūst organismam grūti asimilējamas.
Uztura speciālisti iesaka lietot uzturā diedzētus graudus un gatavot tos temperatūrā, kas nepārsniedz ūdens vārīšanas temperatūru.
Ļoti laba alternatīva maizei ir zemā temperatūrā žāvēti dārzeņu un sēklu krekeri, kuri satur fermentus, vērtīgās taukskābes, olbaltumvielas, vitamīnus un minerālvielas.
Tik ļoti aktuālā tēma šobrīd - IMUNITĀTE
Imūno sistēmu palīdz uzturēt vitamīni, minerālvielas, it īpaši selēns, cinks un dzelzs, fermenti un citas neapstrādātos, dzīvos pārtikas produktos atrodamās bioloģiska aktīvās vielas.
Imunitāti vājina nepilnvērtīgs vai vienveidīgs uzturs, pārtika ar augstu rafinētā cukura un citu rafinēto produktu saturu, alkoholiskie dzērieni, smēķēšana, mazkustīgs dzīves veids, gaisa piesārņojums, stress.
Pareizs uzturs ir imunitātes sabiedrotais, kas ietekmē cilvēka mūža garumu un dzīves kvalitāti.
Veselība ir tavās rokās!
ĢMO pārtika un veselums
Šobrīd plaši lieto ģenētiski modificēto soju un kukurūzu. Izvairīties no šiem produktiem nav viegli, jo no tiem iegūtās sastāvdaļas ietilpst līdz pat 80% pārtikā lietojamo produktu, piemēram, jogurtā, kukurūzas eļļa, košļājamās gumijās, saldumos, saldējumā, margarinā, majonēzē, picā, brokastu pārslās, makaronus, alū u.c.. Ģenētiski modificēti tiek arī āboli, ķirbji, kāposti, rīsi, gurķi, tomāti, salāti, vīnogas, zemenes u.c. dārzeņi un augļi.
Ģenētiski modificētie augi var būt bīstami ne tikai cilvēkam. Tie var apdraudēt tās ekosistēmas veselumu, par kuru sastāvdaļu tie kļuvuši, jo, kā zināms, katra ekosistēma neatkarīgi no izmēra, ir viens veselums, katrā norit vielu un enerģijas aprite. Tie var būt bīstami bitēm u.c. kukaiņiem, putniem, kas barojas ar šo augu sēklām - visiem ekosistēmā ietilpstošajiem organismiem, kas veido barošanās ķēdi, kuras sastāvdaļa ir ģenētiski modificētais augs.
Viss uz Zemes ir savā starpā saistīts un savstarpēji atkarīgs, nekas nevar pastāvēt pats par sevi. Izdarot izvēli mēs ietekmējam procesus un notikumus.
Domā par rītdienu jau šodien!
Dzīvā pārtika
Dzīvā pārtika var saturēt daudzus simtus, varbūt tūkstošus vielu, un katrai no tām piemīt īpaša veida bioloģiska aktivitāte, taču dzīvajā organismā tās darbojas sinerģiski.
Dzīvā pārtika nav tikai sastāvdaļu summa, dzīvā pārtika ir vienots veselums. Dzīvā pārtika ir tāda, kas var uzturēt mūsu dzīvību, tā īsteno mūsu saikni ar visu dzīvo uz zemes, ar sauli, ar visumu.
Veselā miesā, vesels gars! Lai top!